Obywatele Ukrainy stanowią dla polskich pracodawców znaczące zasoby ludzkie. Określają ich jako pracowników rzetelnych, łatwo adaptujących się do różnych warunków, chętnych do pracy nocnej oraz zmianowej. Wbrew pozorom nie wykonują oni jedynie prostych prac na budowie lub na produkcji. Odnajdują się także w takich miejscach jak restauracje, hotele i sklepy. Decyduje o tym również to, że łatwo opanowują język polski.

Oferty pracy w mediach społecznościowych

Coraz częściej na portalach i w grupach facebookowych z ogłoszeniami o pracę, można spotkać informację o naborze do pracy osób zza wschodniej granicy. Przejrzenie tych ogłoszeń i odpowiadanie na nie bardzo skraca czas znalezienia pracy. Jednak jeszcze lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeżeli pracownik nie chce działać sam, jest zwrócenie się do agencji pracy, które często pomagają Ukraińcom i Białorusinom

Wsparcie agencji pracy

Biorąc pod uwagę to, że pracownicy przybywający zza wschodniej granicy bywają w trudnych sytuacjach życiowych, często padają ofiarami wyzysku i nieuczciwego traktowania. Dzięki wsparciu pośrednictwa pracy mogą znaleźć pewną i uczciwą ofertę, która zostanie uzupełniona odpowiednią umową o zatrudnieniu oraz wsparciem w organizacji wymaganych dokumentów, takich jak wyrobienie książeczki BHP itp. Pracownik dzięki temu ma zapewnioną nie tylko pracę gwarantującą wynagrodzenie na czas, ale także ubezpieczenie zdrowotne.

Więcej korzystnych ofert w jednym miejscu

To również dobry sposób na “kumulację” korzystnych ofert pracy w jednym miejscu, co wpływa również na czas poszukiwania pracy. Nie wymaga konieczności drukowania oraz rozsyłania niezliczonej ilości CV oraz wertowania ofert rozproszonych na różnych stronach internetowych czy korzystania z oferty nieefektywnych urzędów pracy.