Zwłaszcza młodzi ludzie, którzy dopiero co wchodzą na rynek pracy, są narażeni na to, że trafią na nieuczciwego pracodawcę. W Internecie można znaleźć całe grono zachęcających ofert pracy, gdzie proponowane są dobre pieniądze zarobione z niewielkim wysiłkiem. Podejmując taką pracę, bardzo szybko okazuje się jednak, że treść ogłoszenia tak naprawdę brutalnie zderzyła się z rzeczywistością. Na ratunek w takich sytuacjach przychodzą agencje pracy. Jednak czy rzeczywiście warto skorzystać z ich pomocy?

Czym jest agencja pracy?

Agencja pracy, najprościej mówiąc, to firma, która pośredniczy w rekrutacji pracowników do firm znajdujących się zarówno w kraju, jak i za granicą. Obecnie wiele firm postanawia nawiązać współpracę z agencją pracy, ponieważ rekrutowanie nowych pracowników jest zbyt czasochłonne. Ponadto, decydując się na takie rozwiązanie, firma ma pewność, że tym istotnym dla niej zadaniem zajmą się profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem.
Agencja pracy zajmuje się więc tworzeniem ogłoszeń pracy i publikowaniem ich na odpowiednich portalach ogłoszeniowych, a także w mediach, takich jak telewizja czy radio. Następnie firma ta selekcjonuje nadesłane aplikacje oraz wybiera z nich jednego bądź kilku najbardziej odpowiednich na dane stanowisko kandydatów.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji pracy?

Na sam początek warto wspomnieć, że agencjom pracy będzie zależeć na tym, by dana osoba została zatrudniona z jej pomocą. Wiązać się to będzie z dokładnym dopasowaniem ofert pracy do preferencji oraz doświadczenia kandydata. Ponadto agencje pracy dokładnie badają współpracujących z nimi pracodawców, dzięki czemu, przyszły kandydat może mieć pewność, że umowa, którą być może podpisze, będzie opierać się na sprawiedliwych postanowieniach. Jednym słowem – korzystając z pomocy agencji pracy, jest znikoma szansa na to, że poszukujący zatrudnienia trafi na nieuczciwego pracodawcę.
Na koniec warto też wspomnieć o tym, że agencje pracy okazują się bardzo przydatne przy poszukiwaniach pracy za granicą. Mowa o sytuacji, kiedy kandydat nie czuje się pewnie władając obcym językiem – to właśnie wtedy agencja pracy proponuje swoją pomoc np. przy formalnościach związanych z rekrutacją.